Strona: XI Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu „Logistyka oczami studentów” pod tytułem Transport i logistyka w dobie globalizacji. / Studenckie Koło Naukowe Logistyków "LogON"

2021-09-27
, red.  Joanna Wojdon

20 maja 2021 roku odbyła się XI Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu „Logistyka oczami studentów” pod tytułem Transport i logistyka w dobie globalizacji.

Wydarzenie zorganizowało Studenckie Koło Naukowe Logistyków „LogON” funkcjonujące przy Zakładzie Systemów Zarządzania i Logistyki. Opiekunem naukowym koła jest dr inż. Paulina Bełch. Studenci mogli liczyć również na wsparcie organizacyjne ze strony dr Marzeny Hajduk-Stelmachowicz i mgr. Pawła Bełcha.

Ze względów epidemiologicznych konferencja odbyła się na platformie MS Teams. Pomimo tego, cieszyła się dużym zainteresowaniem. W konferencji uczestniczyło prawie 80 osób.

Podczas wydarzenia wzięło udział 37 prelegentów. Studenci zaprezentowali swoje prace związane ze współczesną logistyką i transportem. Wymienili się doświadczeniami w następujących obszarach tematycznych:

• Wybrane aspekty logistyki (moderator: dr Zdzisław Jedynak),
  • Ekologistyka (moderatorzy: dr Marzena Hajduk-Stelmachowcz i dr Elżbieta Szczygieł),
  • Wyzwania i rozwiązania transportowe (moderator: mgr Jan Polaszczyk),
  • Nowoczesne technologie w logistyce (moderatorzy: dr inż. Renata Piętowska-Laska i dr Adam Laska).

Wystąpienia zaprezentowali studenci z następujących uczelni:

• Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie,
  • Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie,
  • Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie,
  • Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie,
  • Uniwersytety Przyrodniczego w Lublinie,
  • Politechniki Rzeszowskiej.

Politechnikę Rzeszowską reprezentowali przedstawiciele następujących kół naukowych:

• SKNL „LogON”,
  • SKNBT „Tuptuś”, którego opiekunami są dr inż. Artur Stec i mgr Jan Polaszczyk,
  • SKKM „Brief”, którego opiekunem jest dr Hanna Hall,
  • SKN Młodych Ekonomistów, funkcjonującego pod opieką naukową dr Marzeny Hajduk-Stelmachowicz.

Komitet Naukowy konferencji:

mgr Paweł Bełch - Politechnika Rzeszowska

mgr Jan Polaszczyk - Politechnika Rzeszowska

mgr Iwona Ślęzak-Gładzik – Politechnika Rzeszowska

Uczestnicy potwierdzili swoje zdolności oraz wiedzę, a każda prezentacja została przygotowana na bardzo dobrym poziomie merytorycznym.

Wszystkim prelegentom gratulujemy i życzymy więcej takich sukcesów!

Dziękujemy Panu prodziekanowi  prof. PRz, dr hab. Tadeuszowi Olejarzowi za uroczyste rozpoczęcie wydarzenia. Dziękujemy Kierownikowi Zakładu Systemów Zarządzania i Logistyki prof. PRz, dr hab. Andrzejowi Gaździe, członkom Komitetu Naukowego, Moderatorom poszczególnych sesji oraz wszystkim Studentom i Gościom za bogatą merytorycznie dyskusję.