Strona: Za nami III Ogólnopolskie Seminarium Naukowe pt. ”Geopolityczne uwarunkowania rozwoju logistyki” / Studenckie Koło Naukowe Logistyków "LogON"

2023-01-25
, red.  Malwina Leja

W dniu 04 stycznia 2023 r. odbyło się III Ogólnopolskie Seminarium Naukowe pt.”Geopolityczne uwarunkowania rozwoju logistyki”. Spotkanie zostało zrealizowane za pośrednictwem platformy MS Teams.

Organizator:

Organizatorem wydarzenia było Studenckie Koło Naukowe Logistyków ,,LogON” działające przy Zakładzie Systemów Zarządzania i Logistyki na Wydziale Zarządzania PRz. Opiekunami naukowymi SKNL “LogON” są dr inż. Paulina Bełch i mgr Paweł Bełch.

Tematyka Seminarium:

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia były “Geopolityczne uwarunkowania rozwoju logistyki”.

Zakres tematyczny seminarium obejmował takie obszary badawcze jak:

• logistyka a kryzys ekonomiczny,
  • sztuczna inteligencja i jej rola w logistyce,
  • nowe technologie w branży TSL,
  • logistyka a niestabilna sytuacja polityczna,
  • automatyzacja procesów logistycznych,
  • zielona logistyka.

Wystąpienia zaprezentowali studenci z następujących uczelni: Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Szczeciński, Krakowska Akademia im.Andrzeja Frycza Modrzewskiego.