Strona: Za nami II Ogólnopolskie Seminarium Naukowe "Wyzwania logistyki wobec zagrożeń współczesnego świata" / Studenckie Koło Naukowe Logistyków "LogON"

2022-04-11
, red.  Paulina Bednarska

W dniu 28 stycznia 2022 r. odbyło się II Ogólnopolskie Seminarium Naukowe "Wyzwania logistyki wobec zagrożeń współczesnego świata" oraz sesja posterowa pod tą samą nazwą. Organizatorami były Studenckie Koło Naukowe Logistyków "LogON” oraz Zakład Systemów Zarządzania i Logistyki (ZSZiL) Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Z uwagi na pandemię COVID-19 wydarzenia zrealizowano na platformie MS Teams.

Przebieg wydarzeń

Seminarium otworzyli prodziekan Wydziału Zarządzania ds. rozwoju – dr hab. Tadeusz Olejarz, prof. PRz oraz opiekun naukowy Studenckiego Koła Naukowego Logistyków “LogON” – dr inż. Paulina Bełch

W seminarium uczestniczyło 25 prelegentów z następujących uczelni:

• Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego,
  • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza,
  • Uniwersytet Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie,
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie,
  • Uniwersytet Rolniczy w Krakowie.

Tematyka dyskusji

Występujący przedstawili referaty w ramach pięciu paneli tematycznych:

• Panel I – Wybrane aspekty logistyki,
  • Panel II – Ekologistyka,
  • Panel III – Nowoczesne technologie w logistyce,
  • Panel IV – Logistyka a COVID-19,
  • Panel V – Zagrożenia w branży logistycznej.

Dodatkowo, podczas sesji posterowej, 24 osoby zaprezentowały postery dotyczące różnych dziedzin logistyki, zwracając uwagę na wiele problemów istotnych w kontekście zapewnienia płynności łańcucha dostaw. Z księgą posterów można się zapoznać klikając w link.

Zarówno prezentacje, jak i postery reprezentowały bardzo wysoki poziom merytoryczny. Udział w seminarium pozwolił uczestnikom na poszerzenie ich wiedzy oraz wymianę opinii i spostrzeżeń dotyczących szeroko pojętej logistyki.

Kilka słów od organizatorów

Organizatorzy pragną pogratulować wszystkim prelegentom i życzyć im wielu kolejnych sukcesów naukowych. Składają również podziękowania prodziekanowi WZ ds. rozwoju – dr. hab. Tadeuszowi Olejarzowi, prof. PRz, członkom Komitetu Naukowego seminarium oraz wszystkim studentom i gościom za bogatą merytorycznie dyskusję.