Strona: XII Ogólnopolska Konferencja Naukowa Student Maritime Conference pt. „Logistyka w ekosystemach biznesowych” / Studenckie Koło Naukowe Logistyków "LogON"

2022-05-12
, red.  Aleksandra Pacana

Udział Studentek ze Studenckiego Koła Naukowego Logistyków „LogON” w XII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Student Maritime Conference pt. „Logistyka w ekosystemach biznesowych”

W dniach 28–23 kwietnia 2022 r. dwie reprezentantki Studenckiego Koła Naukowego Logistyków „LogON”: Aleksandra Pacana i Malwina Leja uczestniczyły w XII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Student Maritime Conference pt. „Logistyka w ekosystemach biznesowych”, która miała miejsce w Akademii Morskiej w Gdyni. Wydarzenie zostało zorganizowane przez  Koło Naukowe Transportu i Logistyki TRANSLOG i połączyło studentów z całej Polski. Pierwszego dnia konferencji zaplanowano finał konkursu na najlepszy referat oraz poster.

Głównym celem było poszerzenie wiedzy z zakresu logistyki oraz wyzwań z jakimi musi się ona mierzyć, jak i poznanie nowoczesnych technologii wspomagających jej działanie. Po rozstrzygnięciu konkursu, uczestnicy udali się na prom Stena Line, aby udać się w rejs przez morze Bałtyckie do Szwecji. Podróż do Karlskrony, miasta partnerskiego Gdyni, było świetną okazją do integracji między studentami. Na miejscu, dzięki pięknej pogodzie uczestnikom udało się wybrać na spacer po znajdującym się na liście UNESCO mieście, znanym z dużej ilości atrakcji turystycznych, w tym przede wszystkim z kolorowych domków w Björkholmen (najstarszej dzielnicy Karlskrony).