Strona: X Ogólnopolskie Forum Studentów Transportu i Logistyki - 4-5.12.2014 r. / Studenckie Koło Naukowe Logistyków "LogON"

X Ogólnopolskie Forum Studentów Transportu i Logistyki - 4-5.12.2014 r.

2014-12-06
, red.  Joanna Urban

W dniach 4-5 grudnia 2014 roku członkinie Studenckiego Koła Naukowego Logistyków: Monika Hałka, Dorota Stępniowska, Joanna Urban, Katarzyna Szylar, wzięły udział w X Ogólnopolskim Forum Studentów Transportu i Logistyki, które odbyło się na Politechnice Wrocławskiej.

Pierwszy dzień reprezentanci SKNL spędzili w sali konferencyjnej, na której laureaci konkursu na najlepszy referat prezentowali swoje prace oraz wysłuchali wystąpień przedstawicieli dwóch firm logistycznych: FF Fracht oraz  DACHSER.

Drugiego dnia studentki wzięły udział w warsztatach dotyczących analizy ryzyka w podnoszeniu niezawodności i bezpieczeństwa procesu przewozowego w transporcie kolejowym prowadzonych przez Pana mgr inż. Franciszka Restela.  W ramach warsztatów poruszane były zagadnienia dotyczące niezawodności i bezpieczeństwa ruchu kolejowego. Omówione zostały rzeczywiste przypadki zawodności procesu przewozowego i bezpieczeństwa. Bazując na ustalonych w dyskusji zdarzeniach niepożądanych uczestnicy przeprowadzali analizy ryzyka z wykorzystaniem typowych narzędzi (m.in. FMEA, HazOp, FTA, ETA), aby następnie zidentyfikować słabe ogniwa procesu i bariery zapobiegające katastrofom. Po warsztatach odbyło się spotkanie z Panem Karolem Winiarkiem nt: „Twoja kariera w biznesie”, które dotyczyło przyszłości w świecie biznesu i nauki.

Wyjazd pozwolił studentkom zapoznać się z nowoczesnymi technikami stosowanymi w branży logistycznej, a także z działalnością liderów rynku Transportu oraz Logistyki. Wiedza zdobyta na forum z pewnością przyda się na zajęciach a także w czasie szukania pracy lub stażu.