Strona: Wizyta dydaktyczna w firmie Omega Pilzno Godawski & Godawski Sp. z o.o. w Pilźnie i Podkarpackim Parku Logistycznym w Mokrzcu / Studenckie Koło Naukowe Logistyków "LogON"

2016-05-18
, red.  Paulina Bełch

W dniu 18 maja 2016 roku członkowie Studenckiego Koła Naukowego Logistyków uczestniczyli w wizycie dydaktycznej w siedzibie firmy Omega Pilzno Godawski & Godawski Sp. z o.o. w Pilźnie – od 21 lat specjalizującej się w transporcie, spedycji i usługach logistycznych.

Celem wycieczki było zapoznanie się studentów z praktycznymi działaniami logistycznymi firmy, w tym poznanie pracy działu spedycji i działu kontaktu z klientem. Członkowie SKNL mogli zobaczyć również prace autoryzowanego serwisu Volvo, myjnie samochodową, stację paliw, parking główny i park maszyn (ciągniki siodłowe, naczepy typu: chłodnie, chłodnie - hakówki, plandeki, kubatura MEGA, silosy do przewozu sadzy, cysternę do przewozu paliw).

Kolejnym punktem wyjazdu był Podkarpacki Park Logistyczny w Mokrzcu.  Uczestnicy zwiedzili magazyn wysokiego składowania o powierzchni magazynowej 17 000 mkw, zostali zapoznani z jego funkcjonowaniem oraz dokumentami magazynowymi. Ponadto zaprezentowano skład celny i akumulatorownię.

Organizatorami byli mgr Paulina Bełch – Opiekun Naukowy SKNL oraz Jerzy Kras (student kierunku Logistyka). Wyjazd odbył się w ramach programu „Akademia Omega”. Udział wzięło 19 osób, w tym trzech pracowników Katedry Systemów Zarządzania i Logistyki: mgr Paulina Bełch, mgr Magdalena Szydełko i dr Zdzisław Jedynak.