Strona: VII Sesja posterowa "TSL: wczoraj dziś i jutro" / Studenckie Koło Naukowe Logistyków "LogON"

VII Sesja posterowa "TSL: wczoraj dziś i jutro"

2020-12-21
, red.  Joanna Wojdon

W dniu 17 grudnia 2020 roku odbyła się VII Sesja posterowa pt. „TSL - wczoraj, dziś i jutro” zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe Logistyków “LogON”.

Sesja, ze względu na sytuację związaną z pandemią, tym razem odbyła się na platformie MS Teams. Pomimo tego, iż Sesja posterowa została przeprowadzona zdalnie cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczestniczyło w niej ponad 60 osób. Wydarzenie rozpoczął Pan Prodziekan ds. kształcenia dr inż. Paweł Dobrzański oraz Pani dr inż. Paulina Bełch - opiekun naukowy Studenckiego Koła Logistyków “LogON”.

Tego roku na sesji wystąpiło aż 28 prelegentów z różnych kół naukowych WZ. Przedstawili oni swoje postery związane z branżą TSL, jej rozwojem na przestrzeni lat oraz predykcjami na temat przyszłości. Każdy uczestnik miał kilka minut na zaprezentowanie swojego posteru, następnie goście uczestniczący w sesji mogli zadawać pytania bezpośrednio do prelegentów oraz na czacie, gdzie rozwijały się dalsze dyskusje.

Zakres tematyczny w tym roku był bardzo szeroki, dotyczył m.in.  innowacyjności w logistyce, koncepcji SmartCity, użycia dronów w transporcie rzeczy, sztucznej inteligencji i kosmicznego górnictwa.

Podsumowując, tegoroczna Sesja posterowa przebiegła pomyślnie, uczestnicy potwierdzili swoje zdolności oraz wiedzę, a każdy poster był wykonany na bardzo dobrym poziomie zarówno estetycznym jak i merytorycznym. Udział w sesji pozwolił uczestnikom na poszerzenie wiedzy
w zakresie branży TSL i nowych innowacyjnych rozwiązaniach oraz pozwolił na wymianę opinii i uczestniczenie w dyskusji na różnorodne tematy.

Wszystkim prelegentom gratulujemy i życzymy więcej takich sukcesów!

Dziękujemy Panu prodziekanowi dr inż. Pawłowi Dobrzańskiemu, członkom Komitetu Naukowego za pomoc w przygotowaniu posteru oraz wszystkim Studentom i Gościom za bogatą merytorycznie dyskusję.

Komitet Naukowy tegorocznej sesji posterowej:

dr hab. Andrzej Gazda, prof. PRz - przewodniczący

mgr Mariola Nycz

mgr inż. Kornelia Osieczko

mgr Jan Polaszczyk

Dla osób zainteresowanych poniżej link z dostępem do tegorocznej Księgi posterów: