Strona: VI Konferencja Logistyczna „StuKol” w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej / Studenckie Koło Naukowe Logistyków "LogON"

2018-05-15
, red.  Joanna Wilk
fot. Joanna Wilk

W dniach 8-9 maja 2018 roku odbyła się VI Konferencja Logistyczna „StuKol” w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Uczestniczyły w niej dwie członkinie Studenckiego Koła Naukowego Logistyków –Agnieszka Tabor i Joanna Wilk , które przygotowały referat pt. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w transporcie.

Głównym celem konferencji była integracja społeczności akademickiej oraz rozpropagowanie osiągnięć naukowych studentów i absolwentów z różnych ośrodków akademickich w Polsce.

Tematyka konferencji dotyczyła rozwiązań logistycznych w szeroko pojętych obszarach transportu, bezpieczeństwa, zarządzania, informatyki, stosunków międzynarodowych (w tym aspektów lingwistycznych) oraz socjologii.

Poza sesją plenarną na której występowali uczestnicy ze swoimi pracami, studenci mieli okazję również zobaczyć uczelniane Laboratorium Bezpieczeństwa i Ergonomii w Transporcie. Kolejną atrakcją była wizyta studyjna w przedsiębiorstwie Alstom Konstal S.A. Podczas wizyty studenci mogli m.in. zapoznać się z pełną gamą rozwiązań zastosowanych w transporcie kolejowym (od szybkich pociągów po metro, tramwaje i e-autobusy), rozwiązania dla pasażerów, zindywidualizowane usługi (konserwacja, modernizacja) oraz usprawnienia dotyczące infrastruktury, sygnalizacji i mobilności cyfrowej.