Strona: V Konferencja Logistyka oczami studentów - 7-8.04.2014 r. / Studenckie Koło Naukowe Logistyków "LogON"

V Konferencja Logistyka oczami studentów - 7-8.04.2014 r.

2014-04-14

Konferencja została zorganizowana przez mgr inż. Paulinę Bełch i Studenckie Koło Naukowe  Logistyków, funkcjonujące przy Katedrze Systemów Zarządzania i Logistyki na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Dużą pomocą przy organizacji tego wydarzenia wykazali się wszyscy pracownicy Katedry Systemów Zarządzania i Logistyki.

Patronat honorowy nad konferencją objął Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Konferencję otworzył Dziekan Wydziału Zarządzania – prof. dr hab. Grzegorz Ostasz oraz Opiekun SKNL – mgr inż. Paulina Bełch.

W spotkaniu wzięli udział studenci z całej Polski m.in. reprezentanci Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, Akademii Morskiej w Szczecinie, Politechniki Poznańskiej, Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz uczniowie wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół nr 2 i Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele firm:

o   Dyrektor ds. produkcji firmy Polimarky Sp. z o.o. - Pan Robert Sachajko,

o   Członek Zarządu firmy EastA4 - Pan Piotr Cap,

o   Kierownik ds. logistyki firmy Drimpol - Pan Jakub Pękala.

Funkcję moderatorów poszczególnych sesji tematycznych oraz recenzentów pełnili: dr Andrzej Gazda, dr inż. Renata Piętowska-Laska oraz dr Dominik Zimon. Prace studentów recenzowali również dr inż. Marcin Kłak oraz dr inż. Paweł Dobrzański z Zakładu Informatyki w Zarządzaniu.

Najważniejszym celem spotkania było propagowanie logistyki jako nauki interdyscyplinarnej, w której podejmuje się kluczowe decyzje dla rozwoju regionów czy też poszczególnych organizacji.

W drugim dniu konferencji studenci wraz z opiekunami zwiedzili Podziemną Trasę Turystyczną „Rzeszowskie piwnice” w Rzeszowie.

Konferencja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też SKNL już planuje kolejną – szóstą edycję tego wydarzenia.

Ewelina Chwałka

Studenci SKNL zaangażowani w organizację konferencji:

Marcin Brzyski

Ewelina Chwałka