Strona: UDZIAŁ STUDENTEK Z NASZEGO KOŁA SKNL “LogON” W FINALE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU / Studenckie Koło Naukowe Logistyków "LogON"

UDZIAŁ STUDENTEK Z NASZEGO KOŁA SKNL “LogON” W FINALE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

2021-04-20
, red.  Joanna Wojdon

W dniu 15 kwietnia 2021 r. dwa zespoły studentek z SKNL “LogON” wzięły udział w wielkim finale Batalii Logistyków!

Batalię tę zorganizowało Koło Naukowe Logistyki NKL "DIALOG" w ramach cyklicznego konkursu Uniwersytecka Liga Logistyków. Tegoroczny temat: "Wykorzystanie przemysłu 4.0 w łańcuchu dostaw".

W pierwszym etapie eliminacyjnym, który odbywał się w lutym br., studenci zmierzyli się z testem dotyczącym technologii 4.0 oraz opracowali case’a dotyczącego wpływu pandemii na logistykę 4.0. Ze 109 uczestników wyłoniono 10 najlepszych zespołów, wśród których znalazły się aż dwa reprezentujące Politechnikę Rzeszowską!

Jeden zespół składał się z Agnieszki Molik oraz Justyny Misiory.
Drugi składał się z: Joanny Apryjas, Klaudii Jankowicz i Pauliny Bednarskiej

Poza studentkami z PRz w finale Batalii Logistyków udział wzięli studenci z Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Politechniki Poznańskiej.

W etapie finałowym studenci musieli zmierzyć się z zadaniem konkursowym, które opracowała firma Amazon.  Zadanie dotyczyło opracowania całego procesu magazynowego ze szczególnym uwzględnieniem czasu realizacji, wykorzystania innowacyjnych rozwiązań, łatwości adaptacji, oparciu na koncepcji 4.0 oraz efektywności kosztowej. 

Na opracowanie zadania konkursowego finaliści otrzymali tydzień czasu i w tym okresie mieli możliwość korzystania z pomocy ekspertów akademickich oraz mentorów z firmy Amazon.

Skład Komisji Konkursowej:

  • Katarzyna Anioł-Wielgus, dyrektor generalny w Sosnowcu, Amazon.
  • Rafał Łuczak, menadżer ds. IT oraz wdrożeń w ESA logistika Polska.
  • Jakub Knauer, menadżer ds. transportu w Biedronka, założyciel Klub Absolwentów Logistyki i Transportu.
  • Krzysztof Niestrój, prof., Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Zwycięzcy Batalii Logistyków:

  • 1 miejsce: Katarzyna Momot, Damian Pawlak, Natalia Świerguła z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie & Politechniki Poznańskiej.
  • 2 miejsce: Andrzej Zich, Bartłomiej Kobza, Eryk Kruk z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
  • 3 miejsce: Wojciech Tarasiuk, Natalia Strojna, Katarzyna Zalecka z Politechniki Białostockiej.
Powrót do listy aktualności

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Więcej informacji odnośnie plików cookies.

Akceptuję