Strona: Targi Doliny Lotniczej "AviationValley Expo Day & B2B meetings” / Studenckie Koło Naukowe Logistyków "LogON"

Targi Doliny Lotniczej "AviationValley Expo Day & B2B meetings”

2012-05-21

Głównym celem targów było zgromadzenie szerokiego grona zagranicznych przedstawicieli branży lotniczej i umożliwienie im przeprowadzenia bezpośrednich rozmów z dziesiątkami firm i instytucji klastra ,,Dolina Lotnicza'', prezentującymi swoją ofertę na wydzielonych stoiskach.

,,Dolina Lotnicza” jest pierwszym i największym klastrem lotniczym w Centralnej i Wschodniej Europie. Obecnie skupia ponad 90 przedsiębiorstw i instytucji branży lotniczej oraz około lotniczej, zlokalizowanych w południowowschodniej Polsce.

Dla studentów i ich opiekunów zrzeszonych w Kole Naukowym Logistyków była to niebywała okazja aby podczas jednego dnia spotkać przedstawicieli większości firm polskiej branży lotniczej. Podczas targów członkowie SKNL mogli nie tylko poznać firmy z klastra „Dolina Lotnicza”, ale również porozmawiać z ich przedstawicielami na temat możliwości odbywania praktyk oraz organizowania wycieczek dydaktycznych do firm biorących udział w tym wydarzeniu.

Po zakończeniu targów członkowie Koła udali się do Jasionki aby zobaczyć jak wygląda i funkcjonuje nowy terminal Portu Lotniczego „Rzeszów – Jasionka”.