Strona: Sukces studentki Wydziału Zarządzania na VI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy „Transport – Spedycja – Cło” / Studenckie Koło Naukowe Logistyków "LogON"

2013-10-31

W olimpiadzie wzięły udział dwie studentki z Koła Naukowego Logistyków działającego na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej: Aneta Halz i Agata Trela, którym towarzyszył dr Zdzisław Jedynak.

Uczestnicy olimpiady musieli wykazać się ogromną wiedzą z zakresu spedycjitransportu, cła i logistyki. Coroczna olimpiada przeprowadzana jest w dwóch etapach:  pierwszy odbywa się za pośrednictwem poczty e-mail, kolejny w miejscu siedziby organizatora. Ogromnym sukcesem było zajęcie II miejsca przez studentkę Anetę Halz.Oficjalne wręczenie nagród odbyło się 21 czerwca 2013 r. i było połączone ze XIV Zjazdem Przewoźników Polskich.

Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy „Transport – Spedycja – Cło" organizuje Studium Celne w Białej Podlaskiej, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przewoźników oraz Izba Celna w Białej Podlaskiej. Organizacje wspomagające Olimpiadę to: Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Stowarzyszenie Polska w Unii Europejskiej, Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych (ZMPD).

Patronat honorowy nad olimpiadą sprawują m. in. Janusz Piechociński - Minister Gospodarki, Sławomir Nowak – Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Jacek Kapica – Szef Służby Celnej.