Strona: Studenckie Koło Naukowe Logistyków z wizytą w firmie BorgWarner Poland Sp. z o.o. / Studenckie Koło Naukowe Logistyków "LogON"

2015-12-09
, red.  Paulina Bełch

W dniu 09.12.2015 roku członkowie Studenckiego Koła Naukowego Logistyków uczestniczyli w wycieczce do firmy BorgWarner Poland Sp. z o.o. w Jasionce.  Organizatorami byli mgr Paulina Bełch – opiekun SKNL oraz inż. Tomasz Bednarczyk (student kierunku logistyka i pracownik firmy BorgWarner). W wycieczce brało udział 18 osób, w tym trzech pracowników Katedry Systemów Zarządzania i Logistyki: mgr Paulina Bełch, mgr inż. Konrad Zieliński i dr Zdzisław Jedynak.

Celem wizyty,  było zapoznanie się studentów z praktycznymi działaniami logistycznymi firmy, które przedstawiła Pani Gabriela Błasiak, manager logistyki. Uczestnicy zobaczyli także magazyny dwóch dywizji firmy Turbo Systems (Pan Tomasz Łukaszek) i Morse Systems (inż. Tomasz Bednarczyk).

BorgWarner Poland Sp. z o.o. jest częścią amerykańskiego koncernu BorgWarner Inc., producenta komponentów oraz systemów zaawansowanych technologii dla układów napędowych i przeniesienia napędu w pojazdach samochodowych. Firma specjalizuje się w produkcji turbosprężarek, układów kontroli i sterowania przekładni automatycznych oraz łańcuchów rozrządu dla branży motoryzacyjnej i obecnie jest liderem w produkcji tych urządzeń w Europie. Zakłady produkcyjne zlokalizowane zostały przy rzeszowskim lotnisku, w miejscowości Jasionka, w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym [borgwarner.com]