Strona: Podsumowanie XIV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu “Logistyka oczami studentów” pt. “Logistyka w obliczu globalnej niepewności” / Studenckie Koło Naukowe Logistyków "LogON"

2024-05-21
, red.  Malwina Leja, Aleksandra Pacana

W dniu 24 kwietnia 2024 r. odbyła się XIV Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu “Logistyka oczami  studentów” pt. “Logistyka w obliczu globalnej niepewności”.

Organizator

Organizatorem wydarzenia było Studenckie Koło Naukowe Logistyków ,,LogON” działające przy Zakładzie Systemów Zarządzania i Logistyki na Wydziale Zarządzania PRz. Opiekunami naukowymi SKNL “LogON” są dr inż. Paulina Bełch i dr Paweł Bełch.

Zakres tematyczny konferencji

Hasło przewodnie tegorocznej edycji wydarzenia „Logistyka w obliczu globalnej niepewności” nawiązuje do trudności z jakimi musi mierzyć się obecnie logistyka, w czasach VUCA.

Tematyka konferencji obejmowała następujące obszary badawcze:

• wpływ globalizacji na rozwój branży TSL,
  • rynek e-commerce,
  • odpowiedzialny łańcuch dostaw,
  • ekologiczne rozwiązania w logistyce,
  • nowoczesne technologie dla logistyki,
  • logistyka w medycynie.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele 7 uczelni, takich jak:

• Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza,
  • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego,
  • Uniwersytet Rzeszowski,
  • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki,
  • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie,
  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie,
  • Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego.

W ramach wydarzenia odbyła się również sesja posterowa, w której swoje prace zaprezentowało 31 osób.

Dziękujemy bardzo wszystkim Uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów.