Strona: Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Młodzi dla nauki” - 20-22.11.2014 r. / Studenckie Koło Naukowe Logistyków "LogON"

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Młodzi dla nauki” - 20-22.11.2014 r.

2014-11-28
, red.  Katarzyna Szylar

W dniach 20-22 listopada 2014 roku członkinie Studenckiego Koła Naukowego Logistyków (Katarzyna Szylar, Joanna Urban)  wzięły udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Młodzi dla nauki” Ekonomia – Prawo – Nauki Społeczne i Przyrodnicze. Szeroki zakres tematyczny jakim zostało objęte sympozjum poruszał również aspekty logistyki w przewozie towarów oraz optymalizacji pracy przedsiębiorstw.

Pierwszego dnia reprezentantki SKNL uczestniczyły w obradach sesji Prawno – Ekonomiczno – Społecznej, gdzie zostało zaprezentowanych 58 prac. Jako pierwszy wystąpił przedstawiciel z Krajów Arabskich - R. Abdelaal, który opowiadał o kulturze w państwach Arabskich.

W program drugiego dnia zaplanowana była wycieczka do Pragi, gdzie  studentki zwiedziły stolicę Czech, a po powrocie do ośrodka wypoczynkowego wzięły udział w Balu Andrzejkowym, na którym zostały ogłoszone wyniki konkursu na najlepsze prace oraz najoryginalniejsze przebranie wieczoru.

Trzeciego dnia odbyło się wyjście do Świątyni Vang  (tj. ewangelicki kościół parafialny w Karpaczu), przeniesione w 1842 roku z miejscowości Vang, leżącej nad jeziorem Vangsmjøsa w Norwegii. Następnie zostało przeprowadzone Certyfikowane szkolenie z zakresu „Savoir-vivr w biznesie” i oficjalne zakończenie konferencji.

Wyjazd pozwolił studentkom poszerzyć wiedzę zarówno w dziedzinie Logistyki, jaki i innych dyscyplinach naukowych oraz zwiedzić zabytkową Pragę i podziwiać przepiękne krajobrazy Karkonoszy.