Strona: Konferencja WSL FORUM 2015 - 14.05.2015 / Studenckie Koło Naukowe Logistyków "LogON"

Konferencja WSL FORUM 2015 - 14.05.2015

2015-05-18
, red.  Anna Marzec, Magdalena Szydełko

W dniu 15 maja br. odbyła się VI Międzynarodowa Naukowa Konferencja Logistyczna WSL Forum 2015 pod hasłem: „Problemy współczesnej logistyki w badaniach naukowych”. Konferencja odbyła się w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Celem tegorocznej konferencji była prezentacja wyników badań oraz wymiana poglądów i doświadczeń dotyczących szeroko pojętej logistyki.

W konferencji udział wzięli: Karolina Sabat, Anna Marzec,  Marcin Stanoch i Tomasz Łysakowski – członkowie Studenckiego Koła Naukowego Logistyków działającego przy Katedrze Systemów Zarządzania i Logistyki, którego opiekunem naukowym jest mgr Paulina Bełch.

Rada Programowa Konferencji zakwalifikowała referat pt. „Strategie dystrybucji przedsiębiorstw z branży fotowoltaicznej w kontekście przemian na rynku odnawialnych źródeł energii” do udziału w Konferencji i do druku w czasopiśmie „Logistyka”. Artykuł został przygotowany przez: mgr Magdalenę Szydełko (opiekuna pomocniczego SKNL), Karolinę Sabat i Marcina Stanocha. Referat wygłosił Marcin Stanoch w sesji tematycznej „Logistyka produkcji i dystrybucji” moderowanej przez panią prof. dr hab. Danutę Kisperską-Moroń.

Szczególne zainteresowanie studentów wzbudziły prezentacje pana dra inż. Adama Kolińskiego pt. „Wpływ standaryzacji procesów transportowych na efektywność łańcucha dostaw” i pani mgr Magdaleny Chabińskiej-Rossakowskiej, członka zarządu DHL Express (Poland), pt. „Wpływ wszechstronności przywódczej na zaangażowanie pracowników na przykładzie DHL Express”.

Po zakończeniu konferencji studenci wykorzystali czas wolny zwiedzając Stary Rynek w Poznaniu, pobliskie zabytki oraz próbując tradycyjnych rogali marcińskich, które poza świętem 11 listopada są trudno dostępne.

Udział w tak prestiżowej konferencji naukowej pozwolił studentom na poszerzenie wiedzy z zakresu szeroko pojętej logistyki i czerpanie z doświadczeń prelegentów i osób biorących udział w dyskusji, czyli przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych oraz przedstawicieli biznesu i studentów.

Wyniki prezentowanych badań wzbogaciły niewątpliwie wiedzę studentów Wydziału Zarządzania, która zostanie przez nich wykorzystana w obecnej pracy zawodowej.