Strona: Udział w konferencji w Gdyni - 23-25.04.2017 r. / Studenckie Koło Naukowe Logistyków "LogON"

Udział w konferencji w Gdyni - 23-25.04.2017 r.

2017-04-28
, red.  Agnieszka Wielgosz

W dniach 23-25 kwietnia 2017 roku członkowie Studenckiego Koła Naukowego Logistyków: Kornelia Osieczko, Agnieszka Wielgosz, Joanna Wilk, Karol Zieliński oraz Karolina Krawiec uczestniczyli w IX Student Maritime Conference 2017, która odbyła się w  Akademii Morskiej w Gdyni na Wydziale Nawigacyjnym. Koło Naukowe Transportu i  Logistyki było organizatorem IX edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. ,, Logistyka w usługach”.

Pierwszego dnia konferencji odbył się finał konkursu, do którego zostało zakwalifikowanych 8 referatów. Tegoroczna edycja liczyła 210 uczestników z 23 kół naukowych działających w  Polsce. Przedstawicielkami Politechniki Rzeszowskiej były Agnieszka Wielgosz oraz Joanna Wilk, które wygłosiły prezentację pt. „Nowoczesne rozwiązania w zakresie logistyki zaopatrzenia i dystrybucji na wybranych przedsiębiorstwach”. Po zakończeniu części merytorycznej wieczorem wszyscy udali się na prom Stena Line, aby popłynąć do Szwecji.

24 kwietnia uczestnicy dopłynęli do Karlskrony- miasta partnerskiego Gdyni gdzie uczestnicy konferencji mieli możliwość zwiedzić tą nadmorską miejscowość. Pomimo słabych warunków pogodowych studenci zdecydowali się poznać krainę Pippi Långstrump.

Celem konferencji było poszerzenie wiedzy z tematyki usług w logistyce m.in. w branży gastronomicznej, kurierskiej, czy logistyki wojskowej, dystrybucji oraz zwrotnej.  Dodatkową atrakcją były imprezy integracyjne na środku morza Bałtyckiego.