Strona: Udział w konferencji w Dąbrowie Górniczej - 19-20.04.2017 r. / Studenckie Koło Naukowe Logistyków "LogON"

Udział w konferencji w Dąbrowie Górniczej - 19-20.04.2017 r.

2017-04-28
, red.  Damian Socha

W dniach 19-20 kwietnia 2017 roku odbyła się V Konferencja Logistyczna „StuKol” w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Uczestniczył w niej członek Studenckiego Koła Naukowego Logistyków - Damian Socha, który przygotował referat pt. Transport kolejowy jako element Zintegrowanego Systemu Transportowego w Polsce.

Głównym celem konferencji była integracja społeczności akademickiej oraz rozpropagowanie osiągnięć naukowych studentów i absolwentów z różnych ośrodków akademickich w Polsce.

Tematyka konferencji dotyczyła rozwiązań logistycznych w szeroko pojętych obszarach transportu, bezpieczeństwa, zarządzania, informatyki, stosunków międzynarodowych (w tym aspektów lingwistycznych) oraz socjologii.

Poza sesją plenarną, na której występowali uczestnicy ze swoimi pracami, studenci mieli okazję również zobaczyć uczelniane Laboratorium Bezpieczeństwa i Ergonomii w Transporcie. Kolejną atrakcją była wizyta studyjna w przedsiębiorstwie ROSOMAK  S.A. Podczas wizyty studenci mogli m.in. zapoznać się z procesem produkcyjnym pojazdów opancerzonych dla Wojska Polskiego.