Strona: III Warszawskie Dni Techniki / Studenckie Koło Naukowe Logistyków "LogON"

III Warszawskie Dni Techniki

2013-11-01
, red.  Karolina Świąder

W dniach 23-25 października 2013 roku członkowie Studenckiego Koła Naukowego Logistyków (Karolina Świąder, Joanna Urban, Katarzyna Szylar, Grzegorz Ziarno, Jakub Wodzisz, Marcin Zaborniak) uczestniczyli w III Warszawskich Dniach Techniki. Tegoroczne obchody organizowane były pod hasłem „Warszawa – technika wczoraj, dziś, jutro".

Podczas tego wydarzenia dominowała tematyka nanotechnologii, robotyki oraz warszawskiego metra.

Pierwszy dzień reprezentanci SKNL spędzili w Sali Konferencyjnej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie swoje wykłady przedstawiali kolejno:

• dr inż. W. Kaczmarek, dr inż. J. Panasiuk – Wojskowa Akademia Techniczna „Wykorzystanie robotów przemysłowych w edukacji i badaniach",
  • dr hab. inż. M. Marcinek – Politechnika Warszawska „O nanotechnice - czyli małe jest piękne",
  • mgr inż. J. Lejk – Prezes Zarządu Metro warszawskie Sp. z o.o. "Budowa drugiej linii metra w Warszawie",

Program drugiego dnia obejmował zwiedzanie stacji techniczno postojowej STP Kabaty Metra warszawskiego, gdzie został pokazany szereg działań i prac związanych ze sprawną obsługą metra, od przeglądów technicznych po dyspozytornię.

Następny dzień studenci spędzili na Warszawskiej Akademii Technicznej, gdzie w laboratoriach i hangarach mieli okazję  przyjrzeć się z bliska robotom przemysłowym oraz samolotom.

Wyjazd na Dni Techniki pozwolił zapoznać się studentom z szeroko pojętą logistyką i jej praktycznym wykorzystaniem.