Strona: 29.11.2018 r. - udział członków SKNL w wizycie dydaktycznej w LIUGONG DRESSTA MACHINERY w Stalowej Woli / Studenckie Koło Naukowe Logistyków "LogON"

2018-11-28
, red.  mgr inż. Kornelia Osieczko, Paulina Bednarska

Dnia 29 listopada 2018 roku Studenckie Koło Naukowe Logistyków udało się na wizytę dydaktyczną do firmy LiuGong Dressta Machinery w Stalowej Woli. Przedsiębiorstwo jest globalnym producentem ciężkiego sprzętu budowlanego, zatrudniającym ponad 900 osób.

Celem wizyty było zapoznanie się studentów z praktycznymi działaniami logistycznymi przedsiębiorstwa. Na początku wszyscy uczestnicy przeszli szkolenie BHP, zapoznali się z planem firmy, historią i strukturą organizacyjną. Grupa została oprowadzona po zakładzie produkcyjnym, centrum dystrybucji i magazynie części zamiennych. Następnie został przeprowadzony konkurs, w którym studenci mieli okazje wykazać się nowo poznaną wiedzą na temat przedsiębiorstwa poprzez udzielanie odpowiedzi na zadane pytania. Pozytywne odpowiedzi zostały wynagrodzone upominkami. Na koniec spotkania został przeprowadzony krótki wykład na temat wskaźników logistycznych.

Organizatorami byli mgr inż. Kornelia Osieczko – Opiekun pomocniczy SKNL oraz mgr inż. Tomasz Bednarczyk (członek SKNL i absolwent kierunku Logistyka). Udział wzięło 19 osób, w tym dwóch pracowników Katedry Systemów Zarządzania i Logistyki: mgr inż. Kornelia Osieczko i dr inż. Renata Piętowska-Laska.