Strona: 28.02 - 01.03. 2019 r. - czynny udział 2 studentek z SKNL w konferencji w Poznaniu / Studenckie Koło Naukowe Logistyków "LogON"

2019-03-16
, red.  Joanna Apryjas

W dniach 28.02 - 01.03. 2019 r. dwie studentki z naszego koła: Joanna Apryjas i Klaudia Jankowicz wzięły czynny udział w V Ogólnopolskiej Konferencji LOGiDEAS 2019 - „Logistyka kierunkiem dla innowacji w Poznaniu, organizowaną przez Studenckie Naukowe Koło Logistyki „CORLOG”, we współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki.

Pierwszego dnia konferencji  odbyła się część prelekcyjna. Warunkiem wystąpienia było napisanie artykułu związanego
z tematem przewodnim konferencji. Dziewczęta przygotowały pracę pt.: „Inteligentne tachografy jako narzędzie usprawniające pracę kierowców i innych podmiotów transportowych w transporcie drogowym - analiza szans
i zagrożeń”. Po zakończeniu części naukowej, dla uczestników wydarzenia został zorganizowany integracyjny przejazd tramwajem po Poznaniu.

Drugiego dnia odbyło się zwiedzanie Instytutu Logistyki i Magazynowania, w którym Joanna i Klaudia wzięły udział. W Laboratorium Technologii Identyfikacyjnych EPC/RFID oraz komorze do badań EMC mogły z bliska przyjrzeć się sprzętom i codziennym zadaniom jakie mają przed sobą pracownicy Instytutu.

Członkinie SKNL pragną serdecznie podziękować Panu Prorektorowi ds. kształcenia dr hab. inż. Grzegorzowi Masłowskiemu, prof. PRz za wyrażenie zgody na sfinansowanie udziału w opisywanym wydarzeniu.