Strona: 22.05.2019 r. - X Uczelniana Konferencja z cyklu "Logistyka oczami studentów" / Studenckie Koło Naukowe Logistyków "LogON"

22.05.2019 r. - X Uczelniana Konferencja z cyklu "Logistyka oczami studentów"

2019-05-22
, red.  Joanna Apryjas
Fot. mgr inż. Kornelia Osieczko

W dniu 22 maja 2019 roku odbyła się jubileuszowa X Uczelniana Konferencja z cyklu "Logistyka oczami studentów" pt. "Logistyka na miarę XXI wieku" zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe Logistyków "LogON".

Mgr inż. Kornelia Osieczko, opiekun koła, przywitała wszystkich gości i uczestników oraz przedstawiła ogólny porządek konferencji. Całe wydarzenie otworzył natomiast dr hab. inż. Stanisław Gędek, dziekan Wydziału Zarządzania. Życzył on powodzenia wszystkim prelegentom i pogratulował jubileuszu.

W wydarzeniu oprócz członków Koła Logistyków wzięli również udział studenci z innych kół naukowych. 21 prelegentów przedstawiło bardzo interesujące wystąpienia z praktycznie każdego segmentu logistyki - od zaopatrzenia, przez produkcję aż do dystrybucji. Podczas konferencji został zorganizowany konkurs na najlepszą prezentację. Trzy pierwsze miejsca zajęły:
- miejsce pierwsze: Joanna Apryjas z prezentacją pt.: "Współpraca międzypodmiotowa w sieciach logistycznych na przykładzie koopetycji"
drugie miejsce: inż. Edyta Skotnicka z prezentacją pt.: "Flexitank - transport ładunków płynnych"
-trzecie miejsce: Paulina Zwolenik z prezentacją pt.: "Transport intermodalny - przyszłość polskiego transportu
i logistyki. Analiza rynku"
Przyznane zostało również wyróżnienie dla Agnieszki Spisak za pracę pt.: "Nowoczesne procesy magazynowania
w dobie cyfryzacji".
Gościnnie swoją prelekcję wygłosili również przedstawiciele firmy Rohlig Suus - Pani Aneta Skorupa i Pan Jakub Mackiewicz. Opowiadali oni m.in. o strukturze przedsiębiorstwa.

Mamy nadzieję, że tematy prezentowane na konferencji oraz wysoki poziom wszystkich wystąpień podobały się uczestnikom i zainteresowanie w przyszłym roku będzie równie wysokie, jak podczas tej edycji.